تبلیغات X
دانلود آهنگ
Korean Strawberry Milk Recipe
قرص کلردیازپوکساید ۵
همکاری در فروش فایل درآمد برتر
آموزش آنلاین آیلتس
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
خرید بک لینک ارزان
پکیج کار

دلتاس از یکتاس - آبکاری - تصفیه پساب‌های صنعت آبکاری s

دلتاس از یکتاس - آبکاری - تصفیه پساب‌های صنعت آبکاری

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 54
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 53
» بازديد سال : 53
» بازديد کل : 53
» اعضا : 0
» مطالب : 22

آبکاری - تصفیه پساب‌های صنعت آبکاری


تاریخ انتشار پست : 1400/10/20 بازدید : 0


اهمیت تصفیه پساب در صنعت آبکاری و تحقیقات صورت گرفته توسط شرکت پویاب فلز

در یک مرکز آبکاری امکان انجام همزمان چند نوع آبکاری را دارد، بنابراین می تواند پساب هایی به شدت اسیدی، قلیایی و یا حاوی ترکیبات سمی از جمله فلزات سنگین بسیار مضر از قبیل کروم شش ظرفیتی و یا ترکیب سمی سیانور را در پساب خروجی از واحد آبکاری داشته باشد. در حال حاضر از روش هایی برای تصفیه پساب واحد های آبکاری استفاده شده که می تواند این ترکیبات آلاینده را به طور کامل حذف نماید و یا اینکه به حد مجاز استاندارد حفاظت از محیط زیست برساند. انواع روش های کاهش آلاینده ها در پساب آبکاری بیان شده است که با توجه به مقدار آلاینده ها بهتر است موثر ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای کاهش مقدار آلاینده ها انتخاب شود.

به نحوی که آب تصفیه شده قابل تخلیه شدن به آب های سطحی را داشته باشد و یا اینکه به طور مجدد تبدیل به آب قابل استفاده برای واحد آبکاری شود. در فرآیند صنعت آبکاری، آبکاری هایی نظیر نیکل، کروم، روی، قلع، طلا، نقره، قلع-سرب، مس وآنودایزینگ آلومینیم انجام می شود. هر کدام از این آبکاری ها آلاینده هایی از جمله آنیون ها وکاتیون هایی نظیر فلزات سنگین را دارا می باشند. آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی نرسیده به بلوار کشاورز ساختمان 1547 طبقه پنجم واحد 16 کدپستی .

تصفیه فاضلاب صنعت آبکاری

لازم به ذکر است که فاضلاب تولید شده در مرحله شستشو فلزات دارای خاصیت اسیدی و قلیایی می باشد و قبل از انتخاب روش مناسب برای حذف آنها، لازم است مقدار PH اندازه گیری شود تا راهکار مناسبی برای این منظور ارائه گردد. با توجه به پیچیدگی فرآیند تصفیه فاضلاب صنایع آبکاری و نیاز به تجهیزات متعدد برای هر مرحله از این کار، گروه صنعتی هفت مجموعه ای از این تجهیزات را در قالب پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی طراحی و تولید نموده است. لجن ته نشین شده در کف حوضچه های تصفیه خانه حاوی مقدار زیادی آب می باشد که به کمک فیلتر پرس حجم زیادی از مایعات موجود در آن حذف شده و ماده ای نیمه جامد از خروجی دستگاه دریافت شده و وارد طبیعت می گردد.

در مراحل مختلف شستشو و آبکاری مواد آلاینده متعددی وارد فاضلاب های این صنعت میشود که از جمله آنها می توان به انواع فلزات سنگین از قبیل نقره، کروم، کادمیوم، سرب، نیکل، روی و طلا اشاره نمود. در طی انجام دادن مراحل مختلف آبکاری فلزات، مواد سمی و غیر سمی بسیار زیادی به پساب ها وارد میشوند که ورود آنها به طبیعت یک خطر و تهدید جدی برای سلامتی تمام موجودات به شمار می رود. مرحله آبکشی و شستشو و همچنین نشت مواد مخصوص آبکاری از وان و حوضچه های اختصاص یافته به این کار از جمله مواردی هستند که در افزایش مواد آلاینده فاضلاب ها این صنعت نقش زیادی دارند. از جمله مواد بسیار خطرناک که در پساب های صنایع آبکاری به وفور دیده میشود می توان به سیناور و کروم اشاره نمود که حذف آنها با روش های الکتروشیمیایی و شیمیایی متعدد صورت میگیرد.

البته، اگر فلزات واکنش داده شده با هیدروکسیدها ته نشین نشوند، به منظور سرعت بخشیدن به این فرآیند، می توان از مواد منعقد کننده و لخته کننده از قبیل آلوم و آهن استفاده نمود. همانطور که اشاره شد، نوع مواد آلاینده موجود در فاضلاب های صنایع آبکاری متفاوت است و دایره گسترده ای از مواد سمی و غیر سمی و فلزات سنگین و مواد پاک کننده را شامل میشود. به همین دلیل، به عنوان اولین گام لازم است نوع مواد آلاینده شناسایی شده و پس از بررسی مقدار آنها و شرایط محیط، روش و تجهیزات مناسبی را برای این منظور انتخاب نمود. اهمیت این مسئله به اندازه ای می باشد که پساب های حاصل از صنایع آبکاری به طور مستقیم مجوز ورود به طبیعت را دارا نبوده و باید کیفیت آنها به سطح مطلوبی برسد.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب آبکاری

برای فلزات سمی کادمیوم، کروم، مس، سرب، نیکل، روی و نقره که در غلظت‌های قابل توجه در فاضلاب صنایع آبکاری فلزات یافت می ­شوند محدودیت‌های دفع ویژه‌ای وضع شده ‌است و عموما برای حذف و میزان دفع آن ها قوانین خاصی وجود دارد. دلیل استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب آبکاری این است که اختلاط این فاضلاب‌ها با یکدیگر سبب عدم راندمان مناسب تصفیه و حتی کاهش راندمان به اندازه­ای که فاضلاب ورودی و خروجی با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. در سال‌های اخیر مقالات داخلی و خارجی متعددی در این زمینه به چاپ رسیده است و همگی به‌اتفاق نظر معتقد هستند که با به‌کارگیری انعقاد الکتروشیمیایی می‌توان با راندمان بالایی کروم را حذف کرد.

بنابراین تصفیه فاضلاب آبکاری در حوضچه‌های انباشتی نقش کلیدی در کنترل، بازیافت و استفاده مجدد فاضلاب و همچنین مدیریت و مشخصات سیستم دفع لجن حاصل از تصفیه فاضلاب آبکاری ایفا می‌کند. تولید و ساخت فلزات بخش اعظمی از صنایعی همچون اتومبیل‌ سازی، الکترونیک، صنایع دفاعی، هوا فضا، سخت‌افزار، تجهیزات سنگین، ارتباط مخابراتی و جواهرسازی را تشکیل می­ دهد. همچنین این صنعت کاربرد بسیاری از مواد شیمیایی به ویژه حلال‌ها را محدود و بسیاری از فن‌آوری­‌ها و فعالیت­ ها را برای پیشگیری از انتشار این آلاینده‌ها به کار بسته است. با توجه به مقادیر متفاوت و متنوع مواد شیمیایی و مصرفی فاضلاب تولیدی حاوی گستره‌ی وسیعی از آلاینده‌ها شامل فلزات، زائدات آلی، مواد جامد معلق، فسفات، فلورید است.

همین امرباعث توجه بیشتر بر روی کنترل آلاینده‌های محیط­‌زیست و فعالیت‌های پیشگیرانه و توسعه بسیاری از محدودیت‌ها و استانداردها در صنعت آبکاری فلزات شده است. در فرایند انعقاد الکتروشیمیایی نیز، کروم شش ظرفیتی به کروم سه‌ظرفیتی کاهیده شده، لخته سازی انجام می­ شود و کروم نامحلول به‌صورت لجن از فاضلاب جدا می ­شود. در سه دهه اخیر تلاش‌های بسیاری برای ارتقا فرایندهای تصفیه فاضلاب آبکاری با فرایندهای الکتروشیمیایی برای حذف آلاینده­ های خطرناک در محیط­ های آبی شده است. بعضی از فلزات سنگین ممکن است به طور کافی با فرآیندهای متداول مورد تصفیه قرار نگیرند، که این امر به واسطه وجود محدودیت‌های وضع شده دفع برای این مواد است.

بعضی اوقات جیوه اصلی‌ترین ترکیب فاضلاب جداسازی شده است و برای کنترل آن ممکن است روش‌های تصفیه مناسب همانند ته‌نشینی با سولفید مورد استفاده قرار گیرد.

مهندسین پالود صنعت نیکان

پس از آن كه فاضلاب سيانور توسط اكســيداسيون و فاضلاب حاوي اسيد كروميك توسط احيا، سميت‌زدايي گرديدند، هر دو پساب را با پساب حاصل از شستشوهاي اسيدي و قليايي چربي گيري مخلوط كرده و با تنظيم pH در محدوده 5/8 تا 5/9 جهت تشكيل هيدروكسيدهاي فلزي عناصر سنگين موجود در پساب مثل كروم سه ظرفيتي، نيكل، مس، همچنين با افزايش كمي مواد منعقدكننده جهت تسهيل در ته نشيني هيدروكسيدهاي فلزي تشكيل‌شده به همراه مواد معلق و كلوئيدي ديگر موجود در فاضلاب اقدام نموده و پساب را به مخزن ته‌نشين هدايت مي‌نمايند تا لخته‌ها و فلوك‌هاي تشكيل شده ته نشين گرديده و از فاضلاب جدا شوند. انواع پساب‌هاي اسيدي و قليايي كه در اثر چربي گيري و شستشوي سطوح فلزاتي كه روي آنها عمل آبكاري انجام مي‌گردد بوجود میایدو همچنین انواع پساب‌هاي ناشي از شستشوي اجسام آبكاري ‌شده بعد از هر مرحله از آبكاري كه بيشتر شامل مقاديري از كروم، مس، نيكل يا مواد سمي همچون سيانور مي‌باشند،علاوه بر پساب‌هاي حاصل از مرحله شستشوي اجسام آبكاري‌شده ممكن است مقداري مواد سمي تركيبات فلزات سنگين از وان‌هاي آبكاري نشت نمايد يا هر چند وقت يك بار، وان‌ها را تخليه نمايند.

لازم به ذکر است سیستم های تصفیه فاضلاب آبکاری شرکت مهندسین پالود صنعت نیکانجهت حذف كرومات، سيانور، فلزات سنگين متداول در آبكاري یکی از شرکت های اصلی میباشد و سایر شرکت های پروژه های خود را به ما محول مینمایند. در جريان‌هاي منقطع پساب، سعي مي‌شود ابتدا پساب‌هاي حاصل از آبكاري سيانوري در پايان كاري در حوضچه‌اي جمع‌آوري و در اين حوضچه پس از تنظيم pH و تزريق تركيبات كلردار، سيانور موجود در پساب را اكسيده نمايند. پساب خروجي از كلاريفاير قابليت تخليه شبكه فاضلاب را دارا بوده و چون سميت‌زدايي شده است جهت تصفيه‌خانه‌ها در شهرك صنعتي ضرري نداشته و مشكل‌آفرين نخواهد بود.

شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان با بهره گیری از مجرب ترین و متخصص ترین افراد واحد طراحی و ساخت توانایی تصفیه کامل پساب صنایع آبکاری را دارد. اصولاً حجم مخزن ته‌نشين بايستي به گونه‌اي انتخاب گردد كه حداقل يك ساعت زمان ماند جهت ته‌نشيني مناسب لخته‌ها به فاضلاب داده شود. در روش آبكاري با جريان دائم ابتدا نسبت به يكنواخت بودن كيفيت و كميت پساب سيانور اقدام و سپس عمل اكسيداسيون را انجام مي‌دهند. بدین صورت که آب خروجی از سیستم تصفیه میتواند برای مصرف دوباره و یا آبیاری درختان و محیط سبز استفاده گردد. در صورتی که این مواد وارد آب سفره های زیر زمینی گردد میتواند صدمات جبران ناپذیر به محیط زیست وارد نماید.

مهندسین پالود صنعت نیکان

بدیهی است که دوریزی های مایعی از صنایع آبکاری یا به عبارت بهتر فاضلاب های آبکاری باید محتوی انواع و اقسام مواد شیمیایی اسیدی، قلیایی، مواد سمی نظیر فلزات سنگین، چربی و روغن و مواد پاک کننده در مواردی سیانور باشد براساس مقررات جهانی و مقررات حفاظت محیط زیست ایران تخلیه چنین فاضلاب هایی به محیط زیست قبل از دورسازی آلودگی ها مجاز نیست با توجه به وجود مواد سمی در فاضلاب های آبکاری مخصوصا فلزات سنگین، تخلیه آنها به فاضلاب های شهری در جهت تصفیه مخلوط آنها به علت مختل کردن روش های تصفیه بیولوژیکی در اثر وجود و حضور فلزات سنگین عملی نیست. تصفیه فاضلاب بهداشتی تصفیه فاضلاب شیمیایی تصفیه فاضلاب صنعتی تصفیه فاضلاب کشتارگاه تصفیه فاضلاب کاغذ و مقواسازی تصفیه فاضلاب کارخانه قند و شکر تصفیه فاضلاب روغن گیری تصفیه فاضلاب پالایش نفت تصفیه فاضلاب صنایع شیمیایی و دارویی تصفیه فاضلاب لبنی تصفیه فاضلاب تولید مواد غذایی تصفیه فاضلاب تولید کود تصفیه فاضلاب تولید آفت کش ها.

مهمترین منابع تولید فاضلاب آبکاری عبارتند از: این فرآیند عبارت است از قرار دادن و تثبیت فلزی بر روی سطح یک فلز دیگر با قطر و ضخامت بسیار کم که بوسیله محلول آبکاری انتقال فلز مورد نظر از این محلول به فلزی که در قطب منفی یا کاتد قرار گرفته انجام می شود. • مس: از طریق فاضلابهای آبکاری صنایع شیمیایی وارد محیط زیست شده و بهترین راه جداسازی آن ترسیب آن است • آهن: از طریق صنایع مختلف مانند استخراج معادن- صنایع شیمیایی- رنگ سازی- نساجی- تصفیه نفت و بسیاری دیگر به محیط زیست تخلیه می گردد. در این صنعت آب نسبتا زیادی به عنوان آب کشیدن محصولات آبکاری شده-شستشوی اولیه قطعاتی که باید آبکاری شود به منظور جداسازی رسوبات و ناخالصی ها از روی آنها – تهیه محلول های شیمیایی شستشوی قطعات و محلول های آبکاری مصرف شود.

مواد موجود در فاضلاب آبکاری و منابع ورود آنها به فاضلاب: • آرسنیک: از صنایع متالوژی- میناکاری- شیشه گری- صنایع نساجی- رنگسازی- صنایع ساخت حشره کش-بعضی صنایع شیمیایی- صنایع آبکاری به محیط زیست تخلیه می شود. در سال های اخیر در کشورهای صنعتی سعی گردیده با اعمال روش هایی میزان باقی مانده مواد آلوده کننده سمی در فاضلاب های آبکاری را کاهش دهند تا بدین وسیله از شدت آلودگی محیط زیست از طریق آنها کاسته شود. قطبین آند و کاتد در حوض های آبکاری در داخل اسید و قلیا و یا محلول خنثی بطور نیم مستغرق در محتویات آبکاری محلول فلز آبکاری کننده قرار می گیرند که خود محتوی ترکیبات مس نیکل و نقره و سرب هستند.

پساب حاصل از صنایع آبکاری و چگونگی تصفیه آن

دفتر مرکزی انتشارات بوم سازه (سیویلیکا): تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بین خیابان کارگر و بزرگراه چمران، کوچه پروانه، پلاک ۴، ساختمان چمران، طبقه ۴، واحد ۳۱. تمامی خدمات پایگاه سیویلیکا ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. تلفن: ۸۸۰۰۸۰۴۴ ، ۸۸۳۳۵۴۵۰ ، ۸۸۳۳۵۴۵۱ ، ۸۸۳۳۵۴۵۲ - کد پستی: ۱۴۳۹۹۱۴۱۵۳.

تصفیه پساب آبکاری و پوشش دهی

این نوع پساب های صنعتی آلوده به انواع فلزات سنگین، بسیار خطرناک می باشند با توجه به مخاطرات خاص این پساب ها، تصفیه پساب فلزکاری و پساب های آبکاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که آب‌های سطحی و زيرزمينی دريافت‌كننده ی اين آلودگی ها از فلزات سنگین بدون تصفیه باشند، ديگر قابل ‌شرب نخواهند بود. بنابراين ضرورت دارد اين فاضلاب های آبکاری و پوشش دهی قبل از دفع و رهاسازی در طبيعت، خنثی سازی و تصفيه گردند. یکی از آلاینده های محیط زیست مربوط به پساب های صنعتی در کارگاه ها و پساب صنعتی در صنایع فلزکاری است. فلزاتی چون كروم، مس، نيكل، روی، كادميوم و غيره و مواد سمی ديگری مثل سيانور بسیار خطرناک هستند.

پس از تصفیه، شرایط استاندارد جهت دفع در چاه جذبی، اتصال به آب سطحی و مصرف کشاورزی مهیا می گردد. شست شوی قطعات نیز در مراحل مختلف آماده سازی سطوح فلزی، آبکاری و عملیات تکمیلی انجام می گیرد. آدرس دفتر مرکزی: اصفهان، خ رودکی، بعد از کلینیک اردیبهشت، ساختمان مهر، طبقه دوم، واحد 7. با توجه به نوع فرآیند آبکاری، پساب ممکن است دارای مقادير قابل توجهی فلزات سنگين باشد. به ویژه فاضلاب آبکاری مصنوعات فلزی یکی از آلوده ترین پساب های صنعتی محسوب می شوند. غالبا پساب صنعتی ایجاد شده از واحدها و صنایع آبکاری، در نتیجه ی شستشوی قطعات است. سپس مطابق دستور العمل تولید کننده ی آن مواد، عملیات خنثی سازی روی آن انجام گیرد.

زیرا مشكلات زيادی از نظر آلودگی آب و خاک و سلامت موجودات زنده ایجاد می کنند. گاهی در بعضی از فرآیندهای آبکاری از مواد کمپلکس کننده خاص استفاده می شود. دفع  این پساب صنعتی دارای فلزات سنگین خطرناک در محیط زیست مجاز نمی باشد. در چنین مواردی بهتر است فاضلاب آبکاری به صورت جداگانه جمع آوری گردد. فاضلاب آبکاری و صنایع پوشش دهی غیرقابل تجزیه بوده و از بین نمی روند. ورود این پساب‌ بدون تصفیه و حذف فلزات سنگين به محيط زيست ممنوع است. آدرس کارگاه: اصفهان، منطقه صنعتی دولت آباد، خ سپاهان(خ 12).

تصفیه پساب کارخانه آبکاری فلزات

روان کننده های مصرف شده به علت دارا بودن مواد شیمیایی مختلف حضور بیوساید ها و… ، سبب آلودگی های شدید زیست محیطی و انتشار بوی فساد شده و در صورت حذف نشدن چربی و روغن از فاضلاب و ورود آنها به جریان خروجی مشکلات بسیاری از جمله تهدید سلامت انسان و سایر جانداران را در پی دارد. آلاینده های اصلی فاضلاب صنایع فلزکاری شامل: mg/l 80000- 50000 COD فلزات سنگین (بر حسب نوع صنعت) TSS (براده های فلزات) مواد محلول (آهن، سرب، آلومینیوم، نیتروژن، فسفر و …) مواد آلی روغنی با زنجیره های بلند و حلقوی بوده که نیاز به روش های خاصی برای تصفیه دارد. صنایع آبکاری فلزات تا به امروز بیشترین میزان تخلیه پساب را نسبت به هر شاخه تولیدی صنعتی دیگری به خود اختصاص می دهند، به طور معمول، آلودگی های پساب این صنایع بسیار خطرناک هستند، بنابراین برای پیروی از مقرارات مصوبه آب پاک پساب ها باید تصفیه شوند.

تا به واسطه واکنش شیمیایی بین یون های فسفات و سطح فلز عمل فسفاته انجام پذیرد، بنابراین تمیزکاری قبل از فسفات کاری لازم و ضروری است؛ که در این مورد از اسید سولفوریک 13% به روش غوطه وری برای زدودن زنگ آهن و محصولات خوردگی استفاده شده است. از آنجا که فاضلاب حاوی چربی به سادگی قابل تجزیه بیولوژیکی نمی باشند، می توان با بکارگیری روش های تصفیه نوین و پیشرفته و تلفیق روش های فیزیکوشیمیایی اقدام به حذف چربی از فاضلاب نمود. برای اینگونه فاضلاب ها ترکیبی از روش های تصفیه شیمیایی نظیر انعقاد ولخته سازی ، اکسیداسیون پیشرفته مانند استفاده از ازن و فرایند فنتون و… را می توان انتخاب نمود.

میزان مصرف سالیانه جهانی این روغن ها حدود  10 لیتر به توان 9 *2 بوده و میزان فاضلاب آن بیش از 10 برابر این مقدار می باشد، چرا که این روغن ها جهت استفاده باید رقیق شوند. این پوشش با ایجاد سطح صاف و روان، باعث شده جایگزین لایه های ضخیم روغن شده و با بوجود آوردن خاصیت ضد رطوبت فلز، از خوردگی آن جلوگیری به عمل می آورد. سولفات فروس و کلرید فروس که از محصولات جانبی عملیات فولاد کاری تحت عنوان آب ترش تولید می شوند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در حالت کلی مقررات شامل اکسایش سیانید ها، فرایند کاهش کروم شش ظرفیتی و احیای آن، جدا کردن فلزات سنگین و کنترل pH پساب می شود. روان کننده های صنایع فلزی (MWFs) به طور گسترده جهت خنک سازی و روان کردن قطعات فلزی حین انجام عملیات روی آنها استفاده می شود.

تصفیه پساب آبکاری

برچسب ها : ترسیب با سولفید, ترسیب با کربنات, ترسیب با هیدروکسید, ترسیب شیمیایی, تصفیه فاضلاب بیمارستان, تصفیه فاضلاب بیمارستانی, تصفیه فاضلاب پتروشیمی, حذف آرسنیک, حذف باریم, حذف فلزات سنگین, حذف کادمیم از پساب صنعتی, روشهای تصفیه فاضلاب, سیستم تصفیه فاضلاب به روش sbr, شناورسازی در تصفیه فاضلاب, طراحی و ساخت سیستم تصفیه فاضلاب, فرایندهای تصفیه فاضلاب, متعادل سازی در تصفیه فاضلاب, مواد منعقد کننده تصفیه فاضلاب, مواد منعقد کننده در تصفیه فاضلاب اشتراک این مطلب. مس می تواند در فاضلاب های حاصل از فرآیند های کارخانجات مواد شیمیایی مختلف نیز که در آنها نمک های مس یا کاتالیزور مس بکار می رود وجود داشته باشد.

تبادل یونی یا کربن فعال روش های ممکن تصفیه پساب آبکاری  دارای مس با غلظت کمتر از ۲۰۰ میلیگرم بر لیتر می باشد.   تجارب علمی نشان  داده اند که حداکثر مقدار تصفیه ممکن از نظر تکنیکی برای مس  از طریق ترسیب شیمیایی برابر 0. تهران ،حکیمیه ،دانشگاه شهید بهشتی ،پردیس فنی شهید عباسپور ،ساختمان دکتر حسابی ،مرکز رشد ، شرکت آبرام. تصفیه پساب آبکاری ناشی از وان های آبکاری و وان های اسید (Pickling) فرآوری فلز دارای فلز مس بالایی می باشند. مس از طریق فرآیند های ترسیب یا بازیافت مانند تبادل یونی، تبخیر و الکترودیالیز است از فاضلاب جدا شود. در حضور سولفات های بالا سولفات کلسیم نیز ترسیب یافته و با مقدار بازیافت لجن مس مداخله خواهد نمود.

رسیدن به غلظت های باقیمانده پایین مس در حضور مواد کمپلکس کننده نظیر سیانید و آمونیاک دشوار است. بمنظور حذف بالای مس ، لازم است که مواد کمپلکس کننده  از طریق پیش تصفیه حذف شوند. خلاصه ای از نتایج ترسیب برای تصفیه پساب آبکاری در جدول زیر نشان داده شده است. این امر می تواند کاربرد قلیاهای گرانتر نظیر سدیم هیدروکسید را دیکته کند. مس در پی اچ قلیایی به صورت هیدروکسید نسبتا نامحلول ترسیب می شود. مقدا فلز بازیافت شده ، فرآیند بازیافت مس را قابل توجه می کند.

منبع

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد